Kartlı Ödeme Sistemi - Aqua Park , Lunapark kartlı sistem

Oyun parkı kartlı sistem :

  • Oyun parklarında nakit kullanımını ortadan kaldırır
  • Yolsuzlukları azaltır
  • Veznelerde para üstü verme sorununu ortadan kaldırır
  • Harcamayı arttırır
  • Her oyun başında bilet satan kişi bulundurmak gerekmez, işçilikten tasarruf sağlar
  • Maddi olarak tam kontrol sağlar
  • Günün her saatinde rapor alınabilir
  • Günlük, haftalık aylık rapor alınabilir
  • Makine / oyun bazında işlem/ hasılat raporu alınabilir

Çalışma şekli :

Parka gelen herkese bir adet içinde çip bulunan kart verilir. Girişte bulunan veznelerde kişi görevliye para verir ve kartlara istenilen miktarda para yükletebilir.

Park girişinde bulunan turnikelerden geçerken, kişi kartını turnike üzerinde bulunan validatöre göstererek okutur, parka giriş ücreti, kart üzerindeki tutardan düşülür ve kişinin turnikeden geçişine izin verilir.

İçeriye giren kişi kartında kalan parayı içerde bulunan tüm harcama noktalarında kullanabilir. İsterse içeride bulunan yükleme noktalarında tekrar para vererek kartına yeni kredi yükletebilir.

Self servis para otomatları kullanılarak da kartlara kredi yüklemek mümkündür.

Kart Dolum Terminalleri Validatörler
BSM-6 BSM-5 V4 V5

Oyun sahası içerisinde turnikeli oyunlar da kullanılabilir. Bu oyunlara girebilmek için turnike üzerinde bulunan validatöre kart/ bileklik gösterilir ve kart bakiyesinden oyun bedeli düşülür ve turnikenin dönmesine izin verilerek kişi içeri alınır.

Elektronik Bilet ve Kart E- Bileklik Kullan-At Bileklik ve
El Terminali

Sahanın çeşitli yerlerine konulan bakiye gösterme cihazlarına kart/ bileklik gösterilerek cihazın ekranında kart içerisinde kalan bakiye görülebilir. Sistem merkezinde bulunan bilgisayar sunucularında sistem verileri depolanır ve istenilen raporlar bağlı PC lerden izlenebilir ve yazdırılabilir. Sistem yönetim merkezinde kart dolum, kart harcama terminalleri ve ağa bağlı bilgisayar terminali ve UPS bulunmaktadır. Kartların üzerine ofset baskı yapılabilir veya kartlar kişiselleştirilebilir.

(Turnikeden geçerek oyuna girdikten sonra, oyundan çıkmadan, ikinci ve üçüncü defa oynamak isteyenlerin kartlarından/ bilekliklerinden oyun bedelinin düşmesi için görevliler el terminalleri kullanabilir)

Sistemde yer alan donanım ve yazılımlar firmamızca geliştirilmekte ve üretilmektedir.