Hakkımızda

TETA Elektronik A.Ş. 1981 yılında kurulmuştur. Otomatik tanıma sistemleri  ve otomasyon sistemleri konusunda  Türkiyenin lider şirketidir. Türkiyeyi barkod teknolojisi , manyetik kartlar, akıllıkartlar ile tanıştırmış, üretimleri, sistemleri ve sektöre yetiştirdiği teknik personel ile köklü bir yer edinmiştir. Türkiyede pek çok ilki gerçekleştirmiş, sektörde satandartlar oluşturmuştur. PDKS sistemi olarak bilinen Bilgisayarlı personel devem kotrol sistemlerinin mucididir. Bugün Türkiye genelinde sistem adı olarak anılan "PDKS" Tetanın 1983 yılında sistemine koyduğu isim ve tescilli markasıdır.  

Teta ve grup şirketleri, elektronik, elektromekanik cihazlar ve makineler üreten sanayi tesislerine sahiptir. 2005 yılında Elektronik baskılı devre üretimi yapan bir fabrikayı da bünyesine katarak, yurt dışına PCB devre ihracına başlamıştır.  Motorola, Sony, LG iris, Hyundai Telecom, Advantech gibi 20 uluslararası şirketin Türkiye distribütörüdür.

   
 TETA Ankara merkez Binası  PCB  Devre Üretim Fabrikas

Teta Kurulduğu günden bu yana, araştırma ve geliştirmeye verdiği önem sayesinde , yüzlerce cihaz ve makine geliştirmiştir. Pek çoğu Türkiyede ilk kez üretilen bu ürünlerin bazıları dünyada ilk kez üretilmiş ürün ve sistemlerdir. 1991 yılında PSTN telefon hattı üzerinden video görüntü iletimi yapan Videotel ürünümüz, 2001 yılında iris tarayarak, web authantication yapan yazılım ve donanımdan oluşan sistemimiz , ve 2009 yılında geliştiriğimiz mikrodalga RFID tag ürünümüz dünyada ilk olma özelliğine sahiptir. 2010 yılında Araştırma ve geliştirme çalışmalarına başlanan ele giyilebilir mini ultrason cihazı için Amerika Birleşik Devletlerinden patent alınmıştır.

Elektronik ve bilişim sektöründe önemli bir yere sahip olan firmamız , birkaç kez Ankara Vergi sıralamalarında ilk 20 kuruluş arasında yer alma başarısını göstermiştir. Türkiye'de bugün kullanılmakta olan birçok teknolojinin uygulamasında önder olmustur. Personel Devam Kontrol Sistemleri (PDKS), Kapali Devre Televizyon Sistemleri ve Geçis Kontrol Sistemleri'nin ilk uygulayıcısı ve üreticisi olmuştur. Teta teknolojisi ve deneyimli personeli ile Türkiyede ve dünyada 6000 den fazla müşteri potansiyeline ulaşmış, 17 ülkeye ihracat yapan bir grup haline gelmiştir. Sirketin ISO9001, TSE ve NATO güvenlik belgeleri bulunmaktadır.